Loading…

​Vendet që do të mbesin pa rrymë në ditët në vazhdim

  • 09/03/2017 | 17:29

​Vendet që do të mbesin pa rrymë në ditët në vazhdim

KEDS ka njoftuar se cilat vende do të përballen me shkyçje të energjisë elektrike.

Arsyeja e ndaljes sipas KEDS, janë punimet në KOSTT.

Më poshtë gjeni njoftimin e plotë:

Prizren

Mirëmbajte të planifikuar -Nuk ka Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1. Më 11.03.2017 në NS 35/10 kV Pirana do të shkyçet: · Dalja 10 kV Krusha (Kodi:30034011) prej orës 11:00 deri në orën12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Krushë e Madhe, Krushë e Vogël, Randobravë, bizneset: Sep. “10Maji”, Sep. “Agimi”, Sep. “Isa Rexhepi”, Sep. “Arbëria”, Sep. “Kag-Asfallt” dhe N.P.T “Soni-Com”. Arsyeja e ndërprerjes: demontimi i rrjetave të dyfishta – për shkaqe sigurie.

Prishtinë Mirëmbajte të planifikuar -Nuk ka Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit 1.

Më 11.03.2017 në NS 110/10 kV Prishtina 2 do të shkyçet: · Dalja 10 kV Varrezat e Jahudive (Kodi:11000013) prej orës 09:00 deri në orën16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Varret e Jahudive, Rezervoarët, Matiçani dhe Zllatari.

Arsyeja e ndërprerjes: dislokimi i transformatorit të vjetër, energjizimi i transformatorit të ri. Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta 1. Më 11.03.2017 në NS 35/10 kV Parku i biznesit do të shkyçet: · Dalja 10 kV Zabeli i ulët (Kodi:16023006) prej orës 12:00 deri në orën13:00 Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Shtrubullove, Zabel i Ulët, Zabeli te shkolla, Vukovci, Llapushnik Gashët dhe Poterku.

Arsyeja e ndërprerjes: vendosja e kthinës në transformatorin ekzistues TS udhëkryqi i madh. Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it 1. Më 12.03.2017 në NS 110/10 kV Prishtina 5 do të bëhet shhkyçja e seksionit të parë prej orës 09:00 deri në orën10:00 Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Një pjesë Kodres së Trimave, Xhamia e Llapit I, Lidhja e Dytë e Prizrenitdhe Sh.F. Emin Duraku, Arsyeja e ndërprerjes: punime të KOSTT-it. 2. Më 12.03.2017 në NS 110/10 kV Prishtina 5 do të bëhet shkyçje e seksionit të dytë prej orës 11:00 deri në orën 12:00 Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Bardhoshi, Baci Pertoll, Trudë, Milevci, Bërnica e Epërme, Siqeva, Sharbani, Bërnica e Ulët, Barileva Sheshivarët, Shaljanët, te Xhamia, Drenovci Gashët, Ndriçimi publik për autostradë, Llukari, Makovci, Sinidolli, Kolovica e Re, Kolovica e Vjetër, një pjesë Kodres së Trimave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë