Loading…

​Votat me kusht për Istogun, diferencë e ngushtë mes Berishës e Feratit

  • 26/10/2021 | 19:10

​Votat me kusht për Istogun, diferencë e ngushtë mes Berishës e Feratit

Sot ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta për komunën e Istogut.

Ilir Ferati nga LDK dhe Bekë Berisha AAK, të cilët do të jenë pjesë e balotazhit më 14 nëntor, kanë marrë më së shumti vota, sipas KQZ-së.

Ferati ka marrë 131 vota, Berisha 121, ndërsa Agron Avdijaj nga Lëvizja Vetëvendosje, i cili në raundin e parë u rendit i treti, ka marrë 93 vota. Ali Nimanaj i PDK-së ka marrë 36 vota dhe Idriz Blakaj IBI – tetë vota.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë