Loading…

​Zeka: Shpëtimi i bizneseve nga falimentimi varet nga pakoja e rimëkëmbjes

  • 18/05/2020 | 08:56

​Zeka: Shpëtimi i bizneseve nga falimentimi varet nga pakoja e rimëkëmbjes

Drejtori ekzekutiv i Odës Ekonomike Amerikane, Arian Zeka ka deklaruar se shpëtimi i bizneseve nga falimentimi varet nga reagimi i Qeverisë, konkretisht nga pako emergjente, e cila përveç që nuk ka qenë e mjaftueshme, është vonuar por edhe nga pakoja e rimëkëmbjes.


Ai ka kërkuar që të gjitha lehtësirat që bëhen nga qeveria të jenë më të qarta dhe mos të ndodh siç është rasti i stacionit të autobusëve.

“Statistikat se sa punëtorë do të mbesin pa punë do të mund të nxjerrën vetëm pas përfundimit të pandemisë”, tha ai në RTK.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë