Loading…

​Zhvillohet sot turneu i 22 ndërkombëtar i boksit “Adem Jashari”

  • 21/11/2020 | 10:59

​Zhvillohet sot turneu i 22 ndërkombëtar i boksit “Adem Jashari”

Federata e boksit të Kosovës ka përfunduar të gjitha përgatitjet për organizimin turneut “Adem Jashari”, turne ky i 22 ndërkombëtar, dhe do të zhvillohet gjatë ditës së sotme dhe gjatë asaj të nesërme.

Deri tani, gjashtë shtete kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre në këtë turne, por mbrëmë përfaqësuesit e Belgjikës janë tërhequr nga gara pasi që 3 boksierë të tyre kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Bullgaria, Zvicrra, Sllovakia, Maqedonia, Mali i Zi, dhe Shqipëria do të jenë emrat e shteteve që marrin pjesë në këtë rune.

Palestra e sporteve në Prishtinë është zënë pasi që është e rezervuar për aktivitete të tjera ndërkombëtare, Dilloni Benz do të jetë ajo që do ta mbajë turneun “Adem Jashari”, pasi që është në përputhje me të gjitha kriteret e kërkuara nga federata botërore AIBA.

Gjysmëfinalet do të zhvillohen sot me fillim nga ora 14:00, kurse finalet do të mbahen nesër dhe startojnë nga ora 12:00. Transmetimi do të jetë i drejtpërdrejt në KosovaPress.

Më poshtë është e bashkangjitur lista e gjyqtarëve së bashku me delegatë dhe mjekun kujdestar.

Gjyqtarë

1.Aliriza Rexhepi – Kosovë

2.Baftjar Abazaj – Shqipëri

3. Bullgari

4.Agim Shala

5.Agim Tahiraj

6. Safet Syla

7.Fadil Bekteshi

8.Visar Ibrahimi

9.Granit Qorri

10.Marigona Beadini

Delegat: Sylejman Voca dhe Nadir Shllaku

Mjeku Kujdestar: Agron Kamberi

Moderator : Artan Muhaxhiri

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë