Loading…

​Zidane iu përgjigjet spekulimeve në lidhje me punën e trajnerit tek Juventusi

  • 07/04/2021 | 17:19

​Zidane iu përgjigjet spekulimeve në lidhje me punën e trajnerit tek Juventusi

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka shprehur admirimin që e ka drejt gjigantit italian Juventus, pas spekulimeve të shumta që po e lidhin francezin me detyrën e trajnerit tek “Zonja e Vjetër”.


Viti i parë i Andrea Pirlos si trajner i Juventusit nuk është duke kaluar më së miri, ku momentalisht skuadra e tij pozicionohet në vendin e katërt në tabelën e Serie A dhe është në rrezik që mos të kualifikohet sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

Zidane ishte pjesë e Juventusit për pesë vite, ku fitoi dy tituj të Serie A dhe disa trofe të tjerë, para se t’i bashkohej Real Madridit në vitin 2001, dhe tani francezi nuk e ka mohuar mundësinë që të bashkohet me “Zonjën e Vjetër”.

“Të dyja, Italia është në zemrën time, kam kaluar pesë vite në Torino dhe Juventusi është ende i rëndësishëm për mua”, tha Zidane për “Sky Italia”.

“E ardhmja ime tek Juventusi? Tani për tani jam këtu, do të shohim se çdo të ndodhë”, shtoi trajneri francez.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë