Loading…

​Zyrtare, liga e madhe evropiane rikthen tifozët në stadiume

  • 30/11/2020 | 12:44

​Zyrtare, liga e madhe evropiane rikthen tifozët në stadiume

Klubet e futbollit në Angli po përcaktojnë planet e tyre për të mirëpritur mbështetësit përsëri në tribuna.


Kjo vjen pasi qeveria tha që spektatorët do të lejohen në vendet e hapura sportive pasi mbyllja dhe bllokimi në Angli përfundon më 2 Dhjetor, përcjell KosovaPress

Liverpooli, West Hami, Tottenhami dhe Evertoni janë midis 10 klubeve të Premier League në kategorinë e dytë, ku 2,000 tifozë do të lejohen të shikojnë ndeshjet.

Ekzistojnë gjithashtu 34 klube të Ligës së Futbollit Anglez, si dhe tetë skuadra të Superligës së Grave në gjendje që të lejojnë mbështetësit të kthehen.

Nuk ka klube në nivelin e parë, ku 4,000 spektatorë do të lejohen të hyjnë në terren.

Arsenal do të jetë klubi i parë i Premier Ligës që do të jetë në gjendje të presë mbështetës vendas, për ndeshjen e tyre në Europa League me Rapid Vienna më 3 Dhjetor.

Ndeshja e parë në Premier League që do të mirëpresë tifozët do të jetë West Ham – Manchester United më 5 dhjetor, përpara se Chelsea të luajë me Leeds United po atë ditë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë