Loading…

1.5 milion euro për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Specialja

  • 31/10/2016 | 19:09

1.5 milion euro për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Specialja

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme të mbajtur, ka miratuar projektligjin për Buxhetin e vitit 2017.

Veç ndarjes së këtij buxheti për investime kapitale dhe zhvillim ekonomik, u nda edhe një fond për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Gjykata Speciale.

Projektbuxheti i vitit 2017 u aprovua me propozimet shtesë nga ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, për të ndarë 1.5 milion euro për fondin për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Gjykata Speciale dhe 500 mijë euro për Ministrinë e Punëve të Jashtme për blerjen e Ambasadës së Kosovës në SHBA.

Buxheti prej rreth 2 miliardë eurosh rezulton që investimet kapitale të jenë rreth 50 për qind më të mëdha.

Deficiti buxhetor parashihet të jetë 1.5 për qind me i ulët se sa lejon FMN–ja, ndërsa buxheti do të shpërndahet në mënyrë proporcionale sa i përket Ministrive dhe Komunave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë