Loading…

1/8 e finales në Kupën e Kosovës: Ky është orari i ndeshjeve

  • 03/12/2019 | 15:22

1/8 e finales në Kupën e Kosovës: Ky është orari i ndeshjeve

Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është hedhur shorti për ndeshjet e 1/8 së finales të DigitAlb Kupës së Kosovës në futboll, transmeton Gazeta Metro.


Ndeshja më interesante e kësaj faze do të zhvillohet në Suharekë, aty ku Ballkani e pret skuadrën tjetër nga Superliga, Trepçën ’89.

Kampioni në fuqi i kësaj gare, Feronikeli, pritet të këtë punë të lehtë ndaj skuadrës nga Liga e Dytë, FC A&N, që vije nga Prizreni.

Prishtina do të jetë mysafire e Arbërisë, teksa Gjilani e pret 2 Korrikun.

Çiftet dhe orari i ndeshjeve:

7 dhjetor – ora 12:30

Ballkani  Trepca-89

Drenica  Dardana

Feronikeli  [email protected]

Vitia Dukagjini

8 dhjetor – ora 12:30

Arberia  Prishtina

Trepca  Vushtrria

Liria  Ferizaj

Gjilani  2- Korriku

/gazetametro.net/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë