Loading…

1 litër karburant në 100 km, makina Tata nga India (Foto)

  • 19/12/2016 | 23:35

1 litër karburant në 100 km, makina Tata nga India (Foto)

Në një kohë kur ruajtja e karburantit është duke u bërë e domosdoshme në të gjithë botën, indianët kan menduar për këtë gjë duke prodhuar makinën me harxhime ekstreme të vogla

Makina e quajtur ‘Tata’ mund të bëjë 100 kilometra me vetëm një 1 litër karburant, duke përdorur një kombinim të veçantë të teknologjisë.

Për fund, më e mira e kësaj makine është që poashtu nuk kushton aq shumë ta bleni, për vetëm 2000 euro mund ta bëni tuajën./gazetametro.net

2012-tata-megapixel-electric-hybrid-hatchback-concept-6

2012-tata-megapixel-electric-hybrid-hatchback-concept-2

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë