Loading…

1 muaj paraburgim ndaj personit që dyshohet se dhunoi 15-vjeçaren, vajzën e vëllait të tij

  • 26/10/2022 | 10:54

1 muaj paraburgim ndaj personit që dyshohet se dhunoi 15-vjeçaren, vajzën e vëllait të tij

Masa e paraburgimit është caktuar ndaj të personit që dyshohet se e ka dhunuar vajzën e vëllait të tij gjatë muajit shtator të vitit të kaluar.


Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi.

Ai tha se ndaj të dyshuarit është caktuar 1 muaj paraburgim.

“Seanca e procedurës paraprake është mbajtur dje. Gjyqtari ka aprovuar kërkesën e Prokurorit të Shtetit që të pandehurit t’i caktohet masa e paraburgimit ne kohëzgjatje prej 30 ditësh”, tha Nikçi.

Ndërkaq, në raportin e djeshëm të Policisë së Kosovës, thuhet se viktima 15-vjeçare ka pranuar trajtimin e nevojshëm mjekësor dhe psikiatrik.

“DHUNIM| Istog, Shtator 2021. Viktima femër kosovare 15 vjeçare ka njoftuar policinë se është dhunuar nga i dyshuari m/kosovar. Viktima ka pranuar trajtimin e nevojshëm mjekësor dhe psikiatrik, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe nga ana e prokurorit i është caktuar ndalimi policor prej 48 orësh. I njëjti gjendet në Spital për shkak të një operimi të mëhershëm në mbikëqyrje të policisë”, thuhet në raportin e djeshëm të Policisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë