Loading…

10 brendet e modës më të njohura në botë

  • 19/07/2018 | 18:14

10 brendet e modës më të njohura në botë

Fillimisht të bëhemi pak realistë: Për shumicën prej nesh, njohja e brendeve më luksoze të modës nuk është se luan fort rol në gardërobën tonë.


Ne me vështirësi mund t’i përballojmë disa prej brendeve më të lira, lëre më ta pastrojmë dollapin e rrobave vetëm për ta mbushur me trendet më të fundit.

Por, sidoqoftë, duke e ditur se cilat gjëra janë më në trend për momentin, të paktën mund ta kemi parasysh se çfarë të ‘kopjojmë’.

Platforma globale për hulumtime të modës, Lyst, ka krijuar një listë me brendet dhe produktet më të njohura të botës për momentin.

Siç duket, brendi Gucci është në krye të listës për momentin, ndërkaq Off-White mbetet zgjedhja ‘cool’ për fëmijët dhe Balenciaga në listë të tretë.

Fatkeqësisht, brendi më i përballueshëm financiarisht, Nike, renditet në numrin 10.

Kjo është lista e plotë me top 10 brendet për momentin:

– Gucci

– Off White

– Balenciaga

– Givenchy

– Dolche & Gabbana

– Vetements

– Versace

– Fendi

–Prada

– Nike
. /Telegrafi

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë