Loading…

10 drejtorët ekzekutivë më të paguar në Shtetet e Bashkuara

 • 25/12/2016 | 09:25

10 drejtorët ekzekutivë më të paguar në Shtetet e Bashkuara

Në shtetin më të zhvilluar në botë dhe aty prej nga vijnë njerëzit më të pasur të botës, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, John Hammergreen është drejtori ekzekutiv (CEO) më i paguar nga të gjithë. Ai mban pozitën e drejtorit ekzekutiv të gjigantit farmaceutik, McKeeson. Vetëm brenda një viti, ai është paguar më shumë se 130 milionë dollarë.

Pozitën e dytë e mban dizajneri Ralph Lauren me më shumë se 66 milionë dollarë.

Më poshtë mund ta shihni listën e 10 drejtorëve që janë paguar më së shumti gjatë një viti në SHBA.

10 drejtorët ekzekutivë më të paguar në SHBA:

 1. John Hammergren, McKesson: 131.2 milionë dollarë
 2. Ralph Lauren, Ralph Lauren: 66.7 milionë dollarë
 3. Michael Fascitelli, Vornado Realty: 64.4 milionë dollarë
 4. Richard Kinder, Kinder Morgan: 60.9 milionë dollarë
 5. David Cote, Honeywell: 55.8 milionë dollarë
 6. George Paz, Express Scripts: 51.5 milionë
 7. Jeffery H Boyd, Priceline.com: 50.2 milionë
 8. Stephen Hemsley, UnitedHealth Group: 48.8 milionë
 9. Clarence P Cazalot, Marathon Oil: 43.7 milionë
 10. John C Martin, Gilead Sciences: 43.2 milionë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë