Loading…

10 filmat më të mirë të 2016’ës

  • 15/12/2016 | 19:08

10 filmat më të mirë të 2016’ës

Ishte një vit i çuditshëm për filmat, ashtu siç ishte një vit i çuditshëm për botën. Por, pavarësisht një errësire të madhe, në formën e “Suicide Squad” apo filma të tjerë të shëmtuar, kishte shumë kinema në vitin 2016 që ia vlente vërtetë. Në kritikat e Vanity Fair, këta ishin filmat surprizë të vitit 2016, transmeton Gazeta Metro.

1. The Meddler
Aktorët: Susan Sarandon, J.K. Simmons

1010101010

2. Moonlight
Aktorët: Mahershala Ali, Shariff Earp

99999

3. Fire at Sea
Aktorët: Samuele Pucillo, Maria Costa

888888888

 4. Things to Come
Aktorët: Isabelle Huppert, André Marcon

777777

5. American Honey
Aktorët: Sasha Lane, Shia LaBeouf

666666

6. Manchester by the Sea
Aktorët: Casey Affleck, Michelle Williams

5555555

7. Jackie
Aktorët: Natalie Portman, Peter Sarsgaard

44444

8. The Edge of Seventeen
Aktorët: Hailee Steinfeld, Haley Lu Richardson

333333

9. Mountains May Depart
Aktorët: Tao Zhao, Yi Zhang

2222222

10. The Lobster
Aktorët: Colin Farrell, Rachel Weisz

111111

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë