Loading…

10 fotografitë që tregojnë pse duhet të ndaloni së piri alkool

  • 02/11/2016 | 16:45

10 fotografitë që tregojnë pse duhet të ndaloni së piri alkool

Pirja e tepërt e alkoolit shkakton tensionin e lartë të gjakut, me ç’rast mund të pësohet edhe infarkti në zemër.

Një gotë birrë përmban 200 kalori, me këtë na len të kuptojmë që alkooli jo që është i dëmshëm vetëm për zemrën, lëkurën, ai njashtu edhe na bënë që të shtojmë peshë shumë!

Më poshtë kemi listuar njerëzit të cilët ishin dikur “pirës të rëndë të alkoolit” dhe tash pasi e kanë lënë. Shikoni dallimet drastike:

1. Pas 7 muajve
before-after-sobriety-photos-61

2. Pas 1 viti
1year

3. Pas 8 muajve
8months

4. Pas 6 muajve
6months

5. Pas 1 viti
1yearr

6. Pas 2 viteve
2years

7. Pas 1 viti
before-after-sobriety-photos-05

8. Pas 5 viteve
5years

9. Pas 7 viteve
7years

10.  Pas 95 ditëve
95days

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë