Loading…

10 gjërat që nuk do të jenë në trend në vitin 2017 (Foto)

  • 30/12/2016 | 14:13

10 gjërat që nuk do të jenë në trend në vitin 2017 (Foto)

Ne të gjithë duam të dukemi me stil, por ndjekja e të gjitha trendeve të fundit të modës është gati e pamundur.

Po ju prezantojmë trendet e modës për vitin 2017, ndërsa është në duart tuaja se çfarë ju pëlqen më shumë.

 

Qaforet e metalit në vend të qaforeve të ngjitura per fyti

8308310-1-0-1482331929-1482331936-0-1482751406-0-1482757592-1482757594-650-134a54cc86-1-1482765557

Është koha ti themi lamtumirë qaforeve të cilat kanë qenë në trend këtë vit, sepse në vitin që po vjen do të jenë në trend qaforet e metalit, të cilat mund të kombinohen me disa qafore të ndryshme.

 

Kombinimi i byzhuterive të ndryshme në vend të atyre me kunja

8308560-2-0-1482332135-1482332163-650-73846644c1-1-1482765557

Është koha ti largoni nga përdorimi byzhuteritë e ndryshme me kunja, dhe në vend të tyre të vendosen byzhuteri që kanë forma dhe ngjyra të ndryshme.

 

 

Pamja natyrale në vend të konturimit

8308510-3-0-1482333992-1482334014-650-cc05a0a889-1-1482765557

Është koha që konturimi i fytyrës të zëvendësohet me një pamje më natyrale. Në vend të shkëlqyesëve të ndryshëm të fytyrës, është më mirë të përdoret një pudër me ngjyrë natyrale.

 

 

Flokë të valëzuara në vend të dredhave të theksuara

8308460-4-0-1482334522-1482334529-650-b0139ac5ef-1-1482765557-1

Flokët e valëzuara do të zëvendësojnë dredhat e theksuara  që kanë qenë në trend, në vitin që po e lëmë pas. Fatmirësisht nuk do të na duhet të dëmtojmë flokët me shufër për dredhje flokësh.

 

 

Rrobat kadife në vend të rrobave xhins

8308610-5-0-1482336151-1482336168-650-0cbb91e371-1-1482765557

Rrobat kadife do të zëvendësojnë ato xhins. Ato japin elegancë, dhe pamje magjepësese te çdo femër.

 

 

Fundat e ngushtë në vend të atyre të gjërë

8308360-6-0-1482336677-1482336699-650-066f35b633-1-1482765557

Fundat e gjërë do të jenë jashtë modës. Ndërsa ata të ngushtë do të jenë në trend përsëri, sepse ata duken bukur tek çdo femër, sepse i bëjnë këmbët të duken më mirë.

 

 

 

Fustanat me dantellë në vend të atyre të ngushtë për trupi

8308160-7-0-1482337145-1482337152-650-8a782d2b61-1-1482765557

Fustanat të cilët janë të ngushtë për trupi do të dalin nga moda. Ata po zëvendësohet me fustanat me dantellë të cilët janë më elegantë.

 

 

 

Palltot e ngushta në vend të atyre më të gjëra

8308260-8-0-1482337824-1482337829-650-d491fc7dcc-1-1482765557

Palltot e gjëra nuk do të jenë më në trend sepse tashmë ato do të zëvendësohen me pallto më të ngushta. Mirëpo, mos nxitoni t’i hidhni ato, sepse të gjithë e dijmë se moda e vjetër rikthehet përsëri.

 

 

 

Kombinimet e këpucëve me pallto, në vend të kombinimeve me çantë

8308210-9-0-1482338245-1482338257-650-c15e570c21-1-1482765557

Kombinimi i ngjyrës së këpucëve me atë të çantës, është një zakon i keq i modës. Trendet moderne na sugjerojnë që të mos e bëjmë këtë. Por, në vend të kësaj të bëhen kombinime të tjera, si psh.të çantës me pallto.

 

 

 

Këpucët klasike në vend të atleteve me taka

8308410-10-0-1482338640-1482338645-650-a7adceef39-1-1482765557

Atletet me taka duhet të zëvendësohen me këpucë klasike, sepse ato duken bukur tek çdo femër./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë