Loading…

10 gjëra mbani larg Facebook’ut

  • 03/11/2016 | 15:49

10 gjëra mbani larg Facebook’ut

Në rrjetin social “Facebook”, ka shumë profile të rrejshme të njerëzve, kjo është arsyeja kryesore se pse ekspertët e sigurisë ju bëjnë me dije njerëzve se pse disa gjëra nuk duhet t’i shpërndajnë në profilet e tyre.

Kjo është lista:

1. Fotografitë e pasaportës apo të lejes së vozitjes
2. Planet e pushimeve
3. Fotografitë e lotarive të fituara
4. Adresën e banimit
5. Informacione rreth fëmijëve tuaj
6. Statuse që përmbajnë ankesat për vendin e punës në të cilin punoni
7. Fotografitë e ID kartelës së fakultetit, apo edhe fotografitë e indeksit
8. Statuset “copy-paste” të cilat përmbajnë viruse të shumta
9. Fotografitë intime
10. Informacionet bankare

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë