Loading…

10 kënget që duhet ti dëgjoni patjeter gjatë divorcit

  • 10/02/2019 | 15:13

10 kënget që duhet ti dëgjoni patjeter gjatë divorcit

Divorci është një pjësë shumë e hidhur dhe e rëndë e jetës për tu përballur me të. Kur jeni në prag të divorcit gjithçka ndryshon mbrenda dhe jashtë vetes tuaj, transmeton Gazeta Metro

Kohët e divorcit janë kohët kur kaloni më shumë kohë në zyrën e avokatit se në zyrën tuaj, dhe kur buzëqeshja juaj humb në fytyrë  Nuk keni pse zhyteni më thellë në dëshpërim. Shumë njerëz e kanë kaluar para jush këtë gjendje dhe sot duken të lumtur.

Por për të kaluar këtë pjësë depressive të jetës tuaj muzika është një ide mjaft e mirë. Muzika ka aftësinë t’ju nxjerrë nga kjo gjendje, përmes teksteve të këngëve të caktuara. Ashtu si për dashurinë ka këngë edhe për ndarjen, përballimin e ikjes së partnerit, apo sfidës ndaj jetës vetëm që ju pret.

Muzika mund t’ju tregojë se mund të mos humbi kohë duke gjetur arsyet e ndarjes, por mund të eksploroni vendet ku mund të njihni dikë tjetër. Pas një ndarjeje një dashuri e re ju pret, dhe shumë këngë kanë aftësinë t’ju bëjnë ta besoni këtë.

Gazeta metro i ka rënditur 10 kënget që duhet ti dëgjoni gjatë divorcit:

1.’Fuck you’ nga Cee Loo Green

2.Irreplaceable, nga Beyonce

3.Mr Know-it-all nga Kelly Clarkson

4.You Oughta know, nga Alanis Morissette

5.Wide Awake, nga Katy Perry

6.Landslide nga Fleetwood Mac

7.King of Anything nga Sara Bareilles

8.Payphone nga Marron 5

9.Blow me one last kiss, nga Pink

10.Somebody that i used to know, nga Gotey

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë