Loading…

10 librat e shekullit

  • 12/02/2020 | 14:45

10 librat e shekullit

Platofrma newser.com ka zgjedhur 10 librat e shekullit 21, që po hyn në dekadën e tretë të tij.

Gazeta Metro ju sjell listën e plotë të leximeve që janë menduar si më të mirat nga kritikët e newser.com. Platforma që merret me analiza e sugjerime, jep këtë 10-she, në dallim prej 100-shes së The Guardian.

1.Wolf Hall, by Hilary Mantel (2009)
2. Gilead, by Marilynne Robinson (2004)
3. Secondhand Time, by Svetlana Alexievich (2013), translated by Bela Shayevich (2016)
4. Never Let Me Go, by Kazuo Ishiguro (2005)
5. Austerlitz, by WG Sebald (2001), translated by Anthea Bell (2001)
6. The Amber Spyglass, by Philip Pullman (2000)
7. Between the World and Me, by Ta-Nehisi Coates (2015)
8. Autumn, by Ali Smith (2016)
9. Cloud Atlas, David Mitchell (2004)
10. Half of a Yellow Sun, by Chimamanda Ngozi Adichie (2006)

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë