Loading…

10 pamje nga droni që tash janë të ndaluara (Foto)

  • 03/01/2017 | 16:13

10 pamje nga droni që tash janë të ndaluara (Foto)

Dronët sot janë kudo, që nga fushat e betejës deri tek kopshtet amerikane.


Në vitin 2013, kur dronët e parë filluan të arrijnë në treg, fotografi Amos Chapple, e dinte se ai kishte nevojë për një të tillë, transmeton gazetametro.net.

Pas blerjes së një droni ai udhëtoi nëpër botë duke fotografuar monumentet e famshme para disa qeverive që kishte kohë ku më rregullore ishte e ndalur  përdorimi i objekteve të telekomanduara.

Unë jam i lumtur që kam arritur ta bëjë këtë , tha fotografi Chapple.

Chapple përdori teknologji të telekomanduar edhe në shumë nga këto vende ishte ilegale perdirimi i telekomandave. Mbledhjen e imazheve të bukura më telekomand janë disa nga fotot e vetme ajrore të llojit të tyre. Chapple ka vendosur të ndaj shumë prej këtyre pamjëve me ne.

Taj Mahal, Agra, Indi

1

Barcelona, Spanjë 

2

Sacré-Cœur, Paris, Francë 

3

Vittoria Light, Triesht, Itali

4

Xhamia Blue, Stamboll, Turqi

7

The Lotus Temple, New Delhi, Indi

10

Sassoon Dock, Mumbai, Indi

sometimes-the-drones-really-freak-people-out-its-a-nuisance-now-that-its-no-longer-a-novelty-chapple-says

Katskhi Pillar, Imereti, Gjeorgji

12

Fort Bourtange, Bourtange, Holand

14

Kisha, Sagrat Cor, Barcelon, Spanjë

15

 

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë