Loading…

10 qytetet me ndryshime drastike ndër vite

  • 28/11/2016 | 19:40

10 qytetet me ndryshime drastike ndër vite

Bota ka pësuar ndryshime të mëdha në vitet e fundit dhe kjo gjë mund të vihet re edhe në disa prej qyteteve  më të mëdha të globit.

Duke u krahasuar me vitet e shkuara, disa nga këta qytete thuajse nuk mund të identifikohen më krahasuar me ndërtimet dhe zhvillimin që kanë pasur në vitet e shkuara.

Në fotogaleri do të gjeni ndryshimet drastike të pësuara në 10 qytete të botës./ gazetametro.net

1480347637_singaporiSingapori në 1960 dhe tani

1480347704_hong

Hong Kongu në 1960 dhe tani

1480347755_fortebra

Forteleza, Brazil – 1980 dhe tani

1480347817_shangai1

Shangai në 1990 dhe tani

1480347865_toronto

Toronto në 1930 dhe tani

1480347900_seul-1

Seuli në 1950 dhe tani

1480347934_nairobi

Nairobi, Kenia – 1960 dhe tani

1480347966_pekin

Pekini në 1940 dhe tani

1480348001_melberni

Melberni në 1920 dhe tani

1480348026_dubaiiiiiii

Dubai në 1980 dhe tani

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë