Loading…
10 qytetet që kanë ushqimin më të mirë në botë
  • 28/10/2018 | 18:18

10 qytetet që kanë ushqimin më të mirë në botë

Renditja kësaj rradhe vjen specifikisht për ushqimin. Ndoshta disa prej jush, ende nuk i kanë vizituar si qytete, por një prej rezultateve është pikërisht kjo renditje: 


1. Beirut, Liban

Kryeqyteti i Libanit, Beirut kryeson si ndër qytetet ku serviret ushqimi më i mirë, sipas turistëve nga mbarë bota.

Edhe mëngjesi këtu është special: Një pjatë tradicionale me pita të thara, chickpeas, kos dhe arra pishe.

2. San Sebastian, Spanjë

3. Paris, Francë

4. Firence, Itali

5. Bolonjë, Itali

6. Romë, Itali

7. San Miguel de Allende, Meksikë

8. Chiang Mai, Tajlandë

9. Barcelonë, Spanjë

10. Bordo, Francë

Në 3-shen më të mirë, nuk kishte si të mungonte qyteti  i dashurisë, Parisi. Tursitët kanë dhënë pikët maksimale për ushqimin që serviret nëpër restorantet e Parisit në Francë.

Gjithashtu disa qytete italiane kryesojnë në listën e qyteteve me ushqimin më të shijshëm. Besoj të gjithë ju që sapo e lexuat këtë artikull, po ju shkon goja lëng për një vakt të shijshëm./gazetametro.net

 

Më të fundit
...
  • 25/04/2019 | 23:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë