Loading…

10 raste të reja dhe asnjë i vdekur nga COVID-19

  • 11/06/2021 | 15:00

10 raste të reja dhe asnjë i vdekur nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se janë konfirmuar 10 raste të reja me COVID-19, shkruan Gazeta Metro.


Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Numri total i rasteve pozitive është 107.544 raste nga 636,591 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,248 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 116 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.679.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë, Lipjan, Prizren, Gllogoc, Gjilan, Mitrovicë. Në total numri i rasteve aktive është 627./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë