Loading…

10 rrugët me të rrezikshme në botë

  • 21/03/2017 | 12:17

10 rrugët me të rrezikshme në botë

Nuk ka asgjë më relaksuese se sa një udhëtim i qetë përgjatë fshatrave. Këto rrugë janë të këndshme sepse mungojnë makinat e shpejta.

Përveç rrugëve të qeta të fshatrave, janë edhe rrugët e rrezikshme që do t’ju frikësonin nëse do të qëndronit përballë tyre, transmeton gazetametro.net

Është e vështirë të krahasosh udhëtimin me makinë në rrugët e rrezikshme me ndonjë gjë tjetër. Disa prej tyre janë ndërtuar me dorë, të tjerat janë fshehur plotësisht nga uji apo shkëmbinjtë.

Lidhni rripin e sigurimit, sepse ne po ju sjellim 15 rrugët më të çmendura që ia vlen t’i eksploroni./gazetametro.net

1.Zoji La, India

1ok

2.Transfăgărășan, Romania
2

3.Dalton Highway, Alaska

3

4.Khardung La, Indi

4

5.Rruga e Oqeanit Atlantik, Norvegji

6

6.Rruga Yungas, Bolivi

5

7.Tuneli Guoliang, Kinë

7

8.Le Passage du Gois, Francë

8

9.Rruga e malit Tianmen, Kinë

9

10. Hana, Havai

10

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë