Loading…

10 shtetet që janë më të korruptuara se Kosova por kanë liberalizim të vizave

  • 05/12/2018 | 16:05

10 shtetet që janë më të korruptuara se Kosova por kanë liberalizim të vizave

Disa nga shtetet të cilat renditen më poshtë se Kosova në Indeksin e Korrupsionit, qytetarët e të cilëve lëvizin lirshëm në zonën Schengen.


Sipas Komisionit Evropian, qytetarët e shteteve të cilat janë të listuara në tabelat më poshtë nuk kanë nevojë të pajisen me VIZA për të lëvizur në zonën Schengen.

Disa nga shtetet të cilat renditen më poshtë se Kosova në Indeksin e Korrupsionit, qytetarët e të cilëve lëvizin lirshëm në zonën Schengen:

Disa nga shtetet që e kanë numrin e vrasjeve për 100 mijë banorë më të lartë se Kosova, qytetarët e të cilëve lëvizin lirshëm në zonën Schengen:

Shtetet me GDP për kokë banori më të ulët se Kosova, qytetarët e të cilëve lëvizin lirshëm në zonën Schengen:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë