Loading…

10 ushqimet që nuk duhet t’i vendosni në frigorifer (FOTO)

  • 01/12/2016 | 10:14

10 ushqimet që nuk duhet t’i vendosni në frigorifer (FOTO)

Shumë njerëz mendojnë se duke e mbajtur ushqimin në frigorifer është mënyra më e mirë për ta bërë atë të zgjasë më gjatë, por ka disa ushqime që nuk do të merren më të ngrira.

Bright side do t’ju tregojë se cilat ushqime nuk duhet të vendosen në frigorifer, nëse dëshironi të shmangni disa surpriza të pakëndshme.

1. Produktet e qumështit

aa03ec57-b654-4890-a129-d9a1eaf9d12e
2. Patatet e freskëta

12e91113-e6d1-40ee-a9c3-d1763fd48746
3. Vezët

670b545c-9291-4bc5-bc62-85677a19db07
4. Ushqimet e konzervuara

d623a158-1b86-4927-a58f-76be6a4c67a8

5.Disa perime

5fe9d663-bac2-4839-9b18-7d09709eccfa

6. Ushqimet e paketuara keq

2c92fa06-8f1c-4cba-84cf-5a92f92d95b4
7. Ushqimi i nxehtë

1984c422-5b51-40a3-8cc4-25b19d1e9d0d
8. Ushqimet e shkrira

59b2ff24-2c6c-4e4b-8f2a-d2bd2b377bab
9. Copëzat e bukës

db506747-1500-4f16-acf1-6041098f6b73
10. Frutat me përmbajtje të lartë të ujit

f6f2bdc7-ab78-4c82-8e9e-8fa8dce8b04b

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë