Loading…

10 vendet më të mira për t’u vizituar në 2017

  • 08/12/2016 | 19:11

10 vendet më të mira për t’u vizituar në 2017

2016-ës po i vie fundi, e që do të thotë se është koha të vazhdojmë me 2017-ën.


Në qoftëse ju e konsideroni vetën turist, një udhëtar, ose luftëtar i vikendit, një gjë është universale: ju udhëtoni të shihni dhe të provoni gjëra të reja.

Për t’iu ndihmuar juve, ne bashkuam listën e 10 vendeve më të mira për tu vizituar për vitin 2017.

1.Patagonia, Chile

patagonia-chile

Pentagonia është e njohur për pamjet e saj natyrore, nga akullnajat e deri te pranverat e nxehta.

2. St. Petersburg, Russia

st-petersburg-russia

St. Petersburg është votuar si destinacioni më i mirë në Evropë nga World Travel Award, për herën e dytë.

3. Nepal

nepal

Termetet si dhe shqetësimi i sigurisë në malin Everest e kanë bërë Nepalin si pik mjaftë të mirë turistike.

4.Malta

malta

Malta është e njohur për plazhet e bukura, dhe të mbushura me barka.

5.Ishujt Palawan, Philippines

palawan-island-philippines

Ishujt në Philipines, kanë disa nga plazhet me rërë të bardhë më të bukurat në botë.

6. Finland

finland

Shkretëtira legjendare e Finlandës (40 parke kombëtare dhe 6 zona për hiking) është vendi përfekt për aventura.

7.Havana, Cuba

havana-cuba

Makina të cilësis së mirë dhe arkitektura e bëjnë këtë vend shumë fotogjenik.

8.Medellín, Colombia

medelln-colombia

Edhe pse konsiderohet një vend i rrezikshëm, arkitektura e bukur e qytetit dhe historia e bëjnë këtë vend si pikë-qendër për turistët.

9.Iran

iran

Është bërë më pak i rrezikshëm vitet e fundit, gjë që ka ndihmuar që dita ditës të vizitohet më shumë nga turistët.

10.Lisbon, Portugal

lisbon-portugal

Portugalia u votua si destinacioni i vitit, sidomos Lisbona e cila shquhet me kisha e muzeume historike.

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë