Loading…

10 vjeçari i cili po cilësohet si ‘djali gomë’, këto janë lëvizjet e tij që e futën në Guinness

  • 10/02/2019 | 19:07

10 vjeçari i cili po cilësohet si ‘djali gomë’, këto janë lëvizjet e tij që e futën në Guinness

Një 10-vjeçar po cilësohet si “djali gomë”, madje ai  ka arritur të vendosë rekordin botëror Guinness me veprimet e tij ekstreme të yogas, transmeton Gazeta Metro.


Ujjawal Vishwakarma, i cili filloi të bëjë yoga kur ishte vetëm gjashtë vjeç, është kaq fleksibil sa mund ta përkulë trupin e tij prapa dhe të ngrihet përsëri, duke e bërë veprimin shumë herë pa ndërprerje.

Një video e tij është bërë virale në internet, duke e bërë të njohur djalin jashtë qytetit Sardhana, në shtetin e Indisë Perëndimore të Uttar Pradeshit.

Më poshtë keni videon e publikuar nga ‘Daily Mail’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë