Loading…

100 euro gjobë për ata që gjuajnë mjete piroteknike

  • 27/12/2016 | 14:57

100 euro gjobë për ata që gjuajnë mjete piroteknike

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka urdhëruar që të ndalohet përdorimi i produketeve prioteknike në vendet e hapura publike, përkatësisht në tregje, rrugë dhe sheshe.


Përmes një njoftimi komuna e Prishtinës njofton se kjo urdhëresë do të vlejë që nga 30 dhjetori i këtij viti deri më 3 janar të vitit 2017.

Në vendim thuhet se personat të cilët veprojnë në kundërshtim me dispozitat e kësaj urdhërese, do të gjobiten në shumë prej 100 euro./gazetametro.net

 

k_1482846333-3754105

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë