Loading…

100-vjeçari merr pjesë në Kampionatin Botëror 2024

  • 12/02/2024 | 16:53

100-vjeçari merr pjesë në Kampionatin Botëror 2024

Duke qëndruar në buzë të një platforme me ujin që rrjedh poshtë, 100-vjeçari Taghi Askari u përgatit të zhytej siç kishte bërë shumë herë më parë.


Iraniani fitoi një medalje argjendi dhe bronzi në Lojërat e para aziatike në 1951 dhe Askari nuk e ka humbur kurrë pasionin e tij për këtë sport, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

Zhytja e tij ekspozuese në Kampionatin Botëror 2024 në Doha të premten shënon dy javë deri në Kampionatin Botëror të Masters Aquatics, ku ai do të jetë konkurrenti më i vjetër.

“Unë e kam dashur zhytjen që në adoleshencë e deri më sot. Gjithmonë më ka pëlqyer zhytja. Asgjë nuk ka ndryshuar nga viti 1951 e deri më tani, përveç performancës sime!” Askari i tha World Aquatics.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë