Loading…

10,510 vëzhgues do e monitorojnë balotazhin e së dielës

  • 13/11/2021 | 17:13

10,510 vëzhgues do e monitorojnë balotazhin e së dielës

Zyra për Regjistrimin e Partive Politike në KQZ ka bërë të ditur se rundin e dytë të zgjedhjeve do ta monitorojnë 10,510 vëzhgues.


Yll Buleshkaj, drejtor ekzekutiv i kësaj zyre, ka thënë se në mesin e këtyre vëzhguesve ka vendorë dhe të huaj.

“Përfundimi i procesit të akreditim it dhe riakreditimit të vëzhguesve. I kemi 10,510 vëzhgues që do të vëzhgojnë raundin e dytë nga të cilët, 577 janë nga mediat, 30 nga mediat e huaja, 9,287 vëzhgues nga subjektet politike, 50 nga misionet diplomatike, 319 nga organizatat joqeveritare vendore, 178 nga organizatat e huaja dhe 69 nga Institucioni i Avokati i Popullit”, ka thënë Buleshkaj gjatë mbledhjes së KQZ-së një ditë para zgjedhjeve.

Sipas tij, për rundin e dytë të zgjedhjeve nuk ka pasur interesim të ndonjë vëzhguesi nga shtetet fqinje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë