Loading…

Artistja Valbona Karabaxhaku në Turqi me veprat e saj

  • 03/03/2017 | 11:35

Artistja Valbona Karabaxhaku në Turqi me veprat e saj

Në ekspozitën ndërkombëtare në Turqi për nder të 8 marsit, artistja Valbona Karabaxhaku Dërdovski do ta përfaqësoj Kosovën me veprat e saj.


Këtë vitë Femin & Art me seli ne Trabzon të Turqisë organizon ekspozitë ndërkombëtare për nder të 8 marsit

Në ekspozitë do të marrin pjesë vetëm përfaqësuesit e degëve të Organizatës Femin & Art nga 27 shtete të botës ndër të cilat është edhe Kosova me përfaqësuesen e Femin & Art me seli në Prizren, piktoren Valbona Karabaxhaku Dërdovski. Ekspozita do të hapet me 8 mars në Trabzon të Turqisë, në galerinë e qendrës kulturore.

12079260-nipples-1488460726-650-32e9147584-1488461705

Valbona Karabaxhaku është artiste e cila solli artin aborigjin në Kosovë e cila në historinë e artit hyn në artin e poentilizmit. Së shpejti Valbona Karabaxhaku Dërdovski do të hap edhe ekspozitën e saj të tretë personale në Prishtinë, si dhe do të marr pjesë në një ekspozitë tjetër ndërkombëtare që do të organizohet në muajin qershor në Qipro.

17077794_1256357434456005_1179274017_n

Valbona Karabaxhaku Dërdovski është drejtoreshë e Femin & Art dega në Kosovë, me seli në Prizren që nga viti 2016 e cila po zhvillon aktivitetet e saj kulturore.

auto_4441488481862

Ajo deri më tash ka marr pjesë në 5 ekspozita kolektive. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë