Loading…

11 fotografi që tregojnë se grimi na mashtron të gjithëve

  • 14/11/2016 | 21:56

11 fotografi që tregojnë se grimi na mashtron të gjithëve

Artisti libanezë Samer Khouzami po angazhohet në një proces krijues, të ngjashëm me kirurgji plastike, e cila plotësisht i transformon modelet e tij në diçka pothuajse të panjohur.

Puna e tij është shumë më kuptimplotë se kaq, transmeton gazetametro.net.

Samer na kujton se kozmetika mund të jetë një mënyrë për të fshehur të vërtetën po aq sa ato mund të përdoren për të përmirësuar pamjen tuaj.

Këtu janë disa shembuj të punës më të shquar të artistit Samer Khouzami. Hidhni një sy, dhe mos harroni se paraqitjet shpesh janë mashtruese./ gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë