Loading…

11 piktura që tregojnë realitetin që jetojmë sot

  • 20/12/2016 | 18:45

11 piktura që tregojnë realitetin që jetojmë sot

Arti është një mënyrë e bukur e të shprehurit, e cila ka një shtrirje shumë të gjerë në çdo stil artistik. Fotografitë, muzika, skulpturat, e pikturat janë disa nga ana atristike e të shprehurit.


Sipas mendimit të Vladimir Kazak, një artist nga Rusia, detyra e parë e çdo artisti është për të lënë një përshtypje të fortë te njerëzit. Të gjithë ata që kanë parë ndonjëherë ilustrimet e tij, e kanë vërejtur sesa të mrekullueshme dhe tronditëse janë vizatimet e tij. Vetë Kazak argumenton se puna e tij është satirike, që përshkruan jetën e zakonshme me një prirje pak më komike. Ai pranon se në një farë mënyre arti i tij është gjithashtu një formë e mbrojtjes kundër një “bote grabitqare të jashtme.”

Gazetametro.net sjellë për ju  disa piktura të mprehta dhe aktuale nga ky artist rus i talentuar:

Ne të gjithë jemi robotë

360655-we_are_the_robots_by_waldemar_kazak-d6vxu7o-800-a542d8629a-1476795746

Në metro
359255-1-800-a542d8629a-1476795746

Një varrezë moderne
359905-new_cemetry_by_waldemar_kazak-d2yrxe7-800-a542d8629a-1476795746

Në dyqanin e kasapit
359505-2-800-a542d8629a-1476795746

Shigjetat e Robin Hood-it
359555-3-800-a542d8629a-1476795746

Kafene360555-silk_food_by_waldemar_kazak-d787nmn-800-a542d8629a-1476795746

Koha e gjumit
359605-4-800-a542d8629a-1476795746

Dita e hënë
359705-8-800-a542d8629a-1476795746

Roboti ka vdekur
359305-11-800-a542d8629a-1476795746

Dekoroimi i dhomës së gjumit
359405-15-800-a542d8629a-1476795746

Gjuetia në pyll
359855-hunting_in_zavidovo_by_waldemar_kazak-800-a542d8629a-1476795746

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë