Loading…

11 të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

  • 08/11/2021 | 18:56

11 të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

11 qytetarë kanë humbur betejën me COVID në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë së këtij vendi.


Ndërkaq nga një mijë e 961 testime të bëra, 230 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me këtë virus.

8 mijë e 12 pacientë janë aktivë me COVID19 në të gjithë Shqipërinë.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 176 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.

Janë shëruar 266 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 178 mijë e 377 që nga fillimi i pandemisë. / TCh

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë