Loading…
12 personat e famshëm më të ndjekur në Instagram për vitin 2018 |FOTO
  • 01/07/2018 | 10:34

12 personat e famshëm më të ndjekur në Instagram për vitin 2018 |FOTO

Selena Gomez (138 milionë ndjekës)

Selena Gomez ka më shumë ndjekës duke kryesuar mbi të gjithë. Me pak fjalë, mban pozicionin: Mbretëresha e Instagramit.

Cristiano Ronaldo (130 milionë ndjekës)

Lojtari ynë i dytë në këtë listë, Cristiano kryeson mbi Neymar Jr, duke ndjekur në 128 milionë ndjekës. Me shkathtësi elegante të këmëbve, xhinse të ngushta dhe vetulla të   përsosura, nuk dimë se kush nuk do ta ndjekë këtë djalë.

Ariana Grande (122 milionë ndjekës)

Ariana Grande ka 122 milionë ndjekësit e saj për ta mbajtur të cilët i gjenden aty edhe në momente të vështira.

Beyonce (115 milionë ndjekës)

Mbretëresha Bey ka 115 milionë, duke i tronditur të gjithë të tjerët deri më tani në këtë listë. Me prezencën në skenën dhe talentin, diva e R&B tregon gjithnjë fuqinë e saj.

Kim Kardashian (113 milionë ndjekës)

Dhe Kardashian i dyti me shumë ndjekës në IG është Kim.

Kylie Jenner (110 milionë ndjekës)

Kylie është padyshim një nga Kardashianet më të njohura, të paktën në IG! Ajo është gjithashtu vajza që ka kaluar nëpër ndryshimet më të mëdha. Ardhja në jetë e foshnjës së saj Stormi, ka shtuar edhe më shumë popullaritetin e Kylie-t.

Taylor Swift (109 milionë ndjekës)

IG-ja e saj kurohet me kujdes dhe stilizohet. Jo më kot ka 109 milionë ndjekës.

Justin Bieber (100 milionë ndjekës)

Si mund ta harrojmë Justin Bieber në raundin tonë të të famshmëve në IG? Edhe pse me 100 milionë ndjekës,IG e tij duket pak e kuruar. Megjithatë fansat nuk e braktisin.

Neymar Jr. (95.5 milionë ndjekës)

Futbollisti i njohur Neymar Jr. cilësohet si një ndër djemtë më ‘hot’ në do rast. Përveçse një lojtar i mirë, kjo është edhe një arsye e fortë për të bërë 95.5 milionë persona që ta ndjekin.

Kendall Jenner (92.1 milionë ndjekës)

Me 92.1 milionë ndjekës, ju nuk do të mendoni se Kendall është një nga Kardashianët me numrin më të ulët të ndjekësve në Instagram.

Katy Perry (70,5 milionë ndjekës)

Ylli i pop-it ka mbledhur 70.5 milionë ndjekës dhe nuk jemi të befasuar.

Personazhet e njohur kanë një mënyrë jetese më mbresëlënëse se ne dhe llogaritë e tyre Instagram nuk përjashtohen.

Këtu janë personazhet më të ndjekura në Instagram të këtij viti.

Rihanna (63,5 milionë ndjekës)

Që RiRi zotëron mbretërimin e gjithçkaje, kjo dihet. Në llogarinë e saj të Instagram numëron plot 63.5 milionë ndjekës./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë