Loading…
120 milionë llogari të Facebook’ut në rrezik, hakerët rusë fillojnë shitjen e tyre
  • 04/11/2018 | 18:19

120 milionë llogari të Facebook’ut në rrezik, hakerët rusë fillojnë shitjen e tyre

Hakerët thuhet se posedojnë të dhënat e 120 milionë llogarive të Facebook’ut, dhe pritet të shesin 81.00 prej tyre.


Zyrtarë të Facebook kanë thënë se siguria e tyre nuk është kompromentuar dhe se të dhënat mund të jenë marrë përmes hakimeve, transmeton gazetametro.net.

Këta hakerë po kërkojnë 10 cent për llogari.

‘Shesim informacionet personale të 120 milionë llogarive të Facebook’, kështu thuhet në një forum në internet.

Firma për siguri kibernetike, Digital Shadow, ka konfirmuar se 81.000 profilet e publikuara si provë, përbajnë me të vërtetë informacionë private.

Këta hakerë thuhet të jenë me origjinë ruse, pasi një prej faqeve ku janë publikuar të dhënat, po del të jetë nga Shën Petersburg./gazetametro.net.

Më të fundit
...
  • 22/03/2019 | 23:46
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë