Loading…

Ja pse duhet të konsumoni një lugë qiqra në ditë

  • 25/03/2023 | 20:25

Ja pse duhet të konsumoni një lugë qiqra në ditë

Qiqrat janë burim i pasur i fibrave, përmbajnë karbohidrate, yndyrna të shëndetshme dhe shumë vitamania e minerale të tjera.


Ato janë një nga bishtanjoret më të hershme të kultivuara, që datojnë që nga periudha neolitike para-qeramikës.

Po ju tregojmë efektet pozitive që ka konsumimi i qiqrave në shëndetin e njeriut:

Kocka më të shëndetshme

Humbje peshe

Ulni nivelet e sheqerit në gjak

Lëkurë më e mirë

Tretje më e mirë

Rritja më e mirë e flokëve

Ulja e presionit të gjakut dhe përmirësimi i shëndetit të zemrës

Shëndeti i përmirësuar i syve

Përmirësimi i funksionit të trurit

Mbrojtja nga sëmundjet

Më të fundit
...

  • 02/06/2023 | 04:01
...

  • 02/06/2023 | 04:00
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë