Loading…

126 gjoba për tubime ku u shkelën masat kundër pandemisë

  • 13/11/2021 | 08:24

126 gjoba për tubime ku u shkelën masat kundër pandemisë

Derisa e tregon programin e tij politik, qytetarët e dëgjojnë me vëmendje. Tash në rundin e dytë të zgjedhjeve lokale, përmes tubimeve me një numër të madh të pjesëmarrësve u organizua fushata. E në këto manifestime parazgjedhore nuk është se u respektuan masat anti Covid.


Këtë mënyrë të promovimit të vetës tek qytetarët e zgjodhi secila parti e cila shkoi në balotazh.

Mirëpo se sa gjoba u shqiptuan ndaj tyre për mos respektimin e masave në këtë kohë pandemie e tregon Lamir Thaqi nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë.

Thaqi tregoi edhe se 120 inspektorë janë në krye të punës për të mbikëqyrur se a po respektohen masat pandemike.

Ai tregon se deri në sa ka arritur shuma e gjobës për tubime politike.

Gjoba të tilla konfirmuan se kanë marrë dy kandidatët për kryetar të Drenasit. Ndryshe, Inspektorët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë do të jenë në detyrë edhe gjatë procesit zgjedhor nëpër qendra të votimit në tërë Kosovën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë