Loading…

13 vjeçari vdes pasi goditet nga topi derisa po luante me shokët e tij në shkollë

  • 10/11/2021 | 09:15

13 vjeçari vdes pasi goditet nga topi derisa po luante me shokët e tij në shkollë

Një djalë 13-vjeçar ka humbur jetën pasi u godit nga një top teksa luante me shokët e tij në pushimin e drekës në shkollë.


Besohet se djali është goditur nga sliotari, i përdorur në lojërat galike, ndërsa ai ishte në një shkollë të Irlandës.

Djali u dërgua nga shkolla në spital, ku më vonë u shpall i vdekur, raporton Mirror, transmeton Klankosova.tv.

“St Kieran’s College shpreh keqardhje të thellë që një aksident tragjik ndodhi, ku përfshihej një nxënës i ri i shkollës sonë. Aksidenti ka ndodhur teksa nxënësit po luanin normalisht. Kjo është një tragjedi e tmerrshme për familjen e tij, miqtë dhe të gjithë në komunitetin tonë shkollor”, tha shkolla në një deklaratë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë