Loading…

137 raste të reja vijnë nga këto vende të Kosovës: Prinë Prishtina

  • 18/10/2020 | 15:16

137 raste të reja vijnë nga këto vende të Kosovës: Prinë Prishtina

Në Kosovë në 24 orët e fundit janë shënuar gjithsej 137 raste, ku komuna që prinë me më së shumti raste pozitive është ajo e Prishtinës me gjithsej 54, shkruan Gazeta Metro.


Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik,  janë shënuar gjithsej 137 raste të reja me koronavirus, ndërsa një pacient nuk ia ka dalur që t’i mbijetoj këtij virusi.

Ndërsa, janë shëruar 49 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.666 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.572.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 54 raste, komuna Gjilan 20 raste, komuna Podujevë 17 raste, komuna Gjakovë 8 raste, komuna Lipjan 6 raste, komuna Rahovec 5 raste, komuna Fushë Kosovë 4 raste, komuna Pejë 4 raste, komuna Junik 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste dhe me nga një rast komunat Drenas, Istog, Mitrovicë, Novobërdë, Obiliq, Prizren, Suharekë dhe Viti../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]o.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë