Loading…

14 filmat që do t’iu japin më shumë pyetje sesa përgjigje

  • 28/12/2016 | 18:30

14 filmat që do t’iu japin më shumë pyetje sesa përgjigje

Jemi shumë afër vitit të ri, dhe na ndodh që të mos kemi kohë, për të menduar për jetën, kuptimin e saj, apo për të parë në një perspektivë tjetër, transmeton gazetametro.net. Megjithatë, nga koha në kohë të gjithë duhet të marrim aksionet dhe përcaktimin e qëllimeve të reja.


Ndonjëherë filmat mund të na ndihmojnë për t’i dhënë kuptim këtyre gjërave që diskutohen në dialogjet e mbrendshme, sidomos ato personazhe përballen me vendime të ndryshme me jetën dhe automatikisht i bëni pyetje vetvetës.

Bright Side ka zgjedhur për ju 14 filma të mrekullueshëm që do t’iu japin shumë arsye për të menduar dhe do t’iu ndihmojnë të ndiheni më mirë./ gazetametro.net

The Giver

Luajnë: Meryl Streep, Taylor Swift, Katie Holmes, Jeff Bridges, Odeya Rush, Alexander Skarsgard, Cameron Monaghan, Emma Tremblay, Alexander Jillings, Brenton Thwaites.

 

Leaving Las Vegas

Luajnë: Nicolas Cage, Elisabeth Shue, Julian Sands, Richard Lewis, Steven Weber, Kim Adams, Emily Procter, Stuart Regen, Valeria Golino, Graham Beckel.

 

Coherence

Lajnë: Emily Baldoni, Maury Sterling, Nicholas Brendon, Lorene Scafaria, Elizabeth Gracen, Hugo Armstrong, Alex Manugian, Lauren Maher.

 

The Final Cut

Luajnë: Robin Williams, Mira Sorvino, Jim Caviezel, Mimi Kuzyk, Stephanie Romanov, Thom Bishops, Genevieve Buechner, Brendan Fletcher, Vincent Gale, Casey Dubois.

Dot the I

Luajnë: Gael Garcia Bernal, Tom Hardy, Natalia Verbeke, James D’Arcy, Charlie Cox, Yves Aubert, Myfanwy Waring, Michael Webber, Jonathan Kydd, Michael Elwyn.

 

Changing Lanes

Luajnë: Samuel L. Jackson, Ben Affleck, Toni Collette, Sydney Pollack, William Hurt, Amanda Peet, Kim Staunton, Tina Sloan, Richard Jenkins, Akil Walker.

 

The Limits of Control

Luajnë: Tilda Swinton, Gael Garcia Bernal, Isaach De Bankolé, Alex Descas, Jean-François Stévenin, Óscar Jaenada, Luis Tosar, Paz de la Huerta, Youki Kudoh, John Hurt.

These Final Hours

Luajnë: Nathan Phillips, Angourie Rice, Jessica De Gouw, Kathryn Beck, Sarah Snook, Daniel Henshall, Lynette Curran, David Field, Loren Cleary, Matt Lovkis.

 

Premonition

Luajnë: Sandra Bullock, Julian McMahon, Shyan McClure, Cortney Taylor Burness, Nia Long, Marc Macaulay, Kate Nelligan, Irene Ziegler, Phillip DeVona, Ritchie Montgomery.

Man About Town

Luajnë: Ben Affleck, Amber Valletta, Rebecca Romijn, Mike Binder, Gina Gershon, Adam Goldberg, Jerry O’Connell, Kal Penn, John Cleese, Damien Wayans.

 

The Joneses

Luajnë: David Duchovny, Demi Moore, Amber Heard, Ben Hollingsworth, Gary Cole, Glenne Headly, Lauren Hutton, Chris Williams, Christine Evangelista, Robert Pralgo.

 

The Insider

Luajnë: Al Pacino, Russell Crowe, Christopher Plummer, Diane Venora, Philip Baker Hall, Lindsay Crouse, Debi Mazar, Stephen Tobolowsky, Colm Feore, Bruce McGill.

 

Men of Honor

Luajnë: Robert De Niro, Charlize Theron, Cuba Gooding Jr., Aunjanue Ellis, Hal Holbrook, Michael Rapaport, Powers Boothe, David Keith, Holt McCallany, David Conrad.

Blue Jasmine

Luajnë: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins, Bobby Cannavale, Peter Sarsgaard, Louis C.K., Andrew Dice Clay, Daniel Jenks, Michael Stulhbarg, Max Rutherford.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë