Loading…

14 fotografi magjepsëse të produkteve ushqimore në mikroskop

  • 13/04/2017 | 18:38

14 fotografi magjepsëse të produkteve ushqimore në mikroskop

Shumë produkte ushqimore që i hamë, i shohim veç sipërfaqësisht, aq sa sheh syri ynë, pa e ditur se si duken nga afër.


Mirëpo t’i shohësh nga afër, me ndihmën e një mikroskopi ju mund të shihni një botë të magjishme, dhe atë që në mënyrë të përsosur e ka krijuar nëna natyrë, transmeton Gazeta Metro

Më poshtë do t’i paraqesim disa nga këto ushqime, të fokusuar në mikroskop:

1449855-gettyimages-169940397-1000-7864a3548d-1484648372 Kristalet e sheqerit

1449905-mikroskops-20-1000-e4af8e71fc-1484648372Kokërr kafeje

1449555-mikroskops-19-1000-00fe2de8a8-1484648372Kripa e zvogëluar

Bishti i një karkaleci të detit

1449605-mikroskops-2-1000-e263be5f1f-1484648372Pluhuri i kafesë

1450205-mikroskops-4-1000-851011b01c-1484648372Një kokërr gruri

12869910-47147060-267409-0-1492001566-1492001573-1000-8-1492001573-1000-32e9147584-1492006220Një luleshtrydhe

1450005-mikroskops-8-1000-037f9eb03d-1484648372Nje farë susami

1449955-mikroskops-23-1000-4ed2f32e88-1484648372Piper i zi

1450155-mikroskops-6-1000-93a2a1f95a-1484648372Hardhi e kuqe

1449505-mikroskops-18-1000-6d884af94f-1484648372Domatja

1450255-mikroskops-29-1000-baa93c91e6-1484648372Lulelakra

1450305-mikroskops-30-1000-808bab228c-1484648372Shafran

1449805-file_13_4-1000-7e51905a9b-1492006220

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë