Loading…

15 minuta vonesë në seancën ndaj aktivistëve të VV’së

  • 25/01/2017 | 09:17

15 minuta vonesë në seancën ndaj aktivistëve të VV’së

(I plotësuar)

Është shtyer për 15 minuta seanca ndaj aktivistëve të VV’së, të cilët akuzohen për pjesëmarrje në sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës.

Seanca është shtyrë për shkak të mungesës së Ramiz Krasniqit, avokat i të akuzuarit Atdhe Arifi.

__________________________________________________________________

Nis seanca ndaj aktivistëve të VV’së
Jan 25, 2017 | 09:17

Sot në ora 9:00 është paraparë të nis seanca gjyqësore ndaj aktivistëve të VV’së, të cilët dyshohen për sulmin ndaj Kuvendit.


Para trupit gjykues do të dalin zëdhënësi i VV’së, Frashër Krasniqi, dhe aktivistët Atdhe Arifi, Adea Batusha dhe Egzon Haliti.

Në gjykatë shihen edhe deputetë të VV’së, si Donika Kadaj-Bujupi, Sami Kurteshi e Albulena Haxhiu./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë