Loading…

15 produkte shtëpiake të cilat nuk e dinit që kanë datë skadence!

  • 04/04/2017 | 18:35

15 produkte shtëpiake të cilat nuk e dinit që kanë datë skadence!

Gjithmonë kujtohemi të kontrollojmë datën e skadencës së qumështit, gjithashtu e dimë edhe se sa kohë mund t’i përdorim të sigurta produktet e bukurisë. Fatkeqësisht, nuk u kushtojmë rëndësi disa produkteve që kemi në shtëpi, të cilat na rrethojnë më shumë kohë se ç’duhet në fakt.


Class ju sugjeron të filloni të kontrolloni datat e skadencës, jo vetëm të produkteve që keni në frigorifer!

1

Jastëkët
2-3 vjet

2

Zgjatuesi i prizave
1-2 vjet

3

Biberonët
2-5 javë

4

Atletet e vrapit
1 vit

5

Mielli
6-12 muaj

6

Furça e dhëmbëve
3 muaj

7

Reçipetat
1-2 vjet

8

Furça e flokëve
1 vit

9

Fikësja e zjarrit
15 vjet

10

Shapkat
6 muaj

11

Peshqirët
1-3 vjet

12

Sfungjeri i trupit
2 javë

13

Erëzat
1-3 vjet

14

Kolltuku i fëmijëve në makinë
6-10 vjet

15

Parfumet
1-3 vjet

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë