Loading…

15 vendet që duhet parë (Foto)

  • 11/04/2017 | 21:45

15 vendet që duhet parë (Foto)

Shumë vende të bukura nepër botë nuk janë të popullarizuara aq sa duhet, ose më mirë të themi nuk janë fare në listën e turistëve nga mbarë bota, por që në fakt këto vende janë të magjishme dhe tejet të bukura. Këto janë 15 vendet të cilat mund t’i vizitoni dhe të bëheni njëri nga eksploruesit e parë të tyre!


1. Blagaj, Bosnjë dhe Hercegovinë
blagaj

2. Huacachina, Peru
peru

3. Liqeni Hillier, Australi
australia

4. Plazhi i fshehur, Meksikë
12817210-52738910-01-0-1491880222-1491880229-1000-1-1491880229-1000-7ce5abc2bb-1491891118

5. Silfa Fissure, Islandë
islande

6. Isola Bella, Itali
itali

7. Fshati Popey, Maltë
malta

8. Dongchuan Red Soil, Kinë
china

9. Flores, Portugali
portugali

10. Dera për në ferr gjithashtu e njohur edhe me emrin “Darvaza Crater”, Turkmenistan
hell

11. The Lencois Maranhenses, Brazil
brazil

12. Setenil de las Bodegas, Spanjë
spain

13. Shpella e Saint Marcel d’Ardeche, Francë
france

14. Kështjella Marble, Kil
chile

15. Las Lajas, Kolumbi
columbia

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë