Loading…
16 milionë dollarë: Porsche prodhon jaht superluksoz
  • 02/06/2018 | 23:24

16 milionë dollarë: Porsche prodhon jaht superluksoz

Porsche ka lëshuar jahtin e tij superluksoz prej një shume prej 16 milionë dollarësh.

Studio FA Porsche, shtëpia e dizajnit të automobilave, ka projektuar një superyacht hibrid që do të debutojë në Monaco Yacht Show më 27 shtator. Jahti është ndërtuar nga Dynamiq, ndërtues i jahteve luksoze.

I quajtur GTT 115, jahti është duke u ngritur si një Gran Turismo për detet. Shkoni poshtë për një vështrim më të afërt:

Ja: GTT 115! Jahti është pikturuar me bojra metalike Rhodium Grey dhe mat 35 metra (115 feet).

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë