Loading…

18 mijë persona imunizohen me dozën e tretë në Shqipëri

  • 11/11/2021 | 09:31

18 mijë persona imunizohen me dozën e tretë në Shqipëri

Në 11 ditët e para të muajit nëntor, 18 mijë qytetarë kanë marrë dozën e tretë të vaksinës kundër COVID-19 në Shqipëri.

Kështu ka njoftuar Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në rrjetet sociale, njofton Klankosova.tv.

Ajo u ka bërë thirrje qytetarëve të kontaktojë me mjekun e familjes për t’u vaksinuar për një garanci për të qenë më të mbrojtur dhe për ta përballuar më mirë dimrin që është në prag.

“Më shumë se 18 000 qytetarë e kanë marrë dozën e tretë të vaksinës në këto ditë të para të nëntorit, si një garanci më shumë për të qenë të mbrojtur e për ta përballuar më mirë dimrin që është në prag. Kontakto mjekun e familjes”, ka shkruar Manastirliu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë