Loading…

19 vjeçari shqiptar arrestohet për vrasje, tregon kush e kreu krimin

  • 22/04/2017 | 15:41

19 vjeçari shqiptar arrestohet për vrasje, tregon kush e kreu krimin

Gani Tozaj, autori i vrasjes së 33 vjeçarit Ergys Gjioveshaj ka deklaruar se është vetëm bashkëpunëtor në vrasje por jo autori.


Ai tha se natën e ngjarjes ndodhej i ulur në një tavolinë në lokal bashkë me kushëririn me inicialet A.K, 37 vjeç.

“Arma u shkrep nga kushëriri dhe jo nga unë. Kemi qenë në tavolinën ngjitur me Gjioveshaj”, ka dëshmuar ai para policisë.

Policia sqaron se konflikti ka nisur ndërmjet viktimës dhe autorëve për motive të dobëta duke rrëzuar pistën që u dyshua në fillim ajo hakmarrjes pasi në moshën e adoleshencës, në vitin 2000 Gjioveshaj vrau bashkëmoshatarin e tij në Vlorë.

33-vjeçari u ekzekutua mesnatën e së premtes, në një lokal me muzikë live ku një person i armatosur me pistolete i iu afrua tavolinës ku ndodhej Gjioveshaj dhe qëlloi me breshëri drejt tij.

Si pasojë, 33 vjecari mbeti i vdekur në vend me 6 plumba në pjesë të ndryshme të trupit.

Aksidentalisht mbetën të plagosur edhe 3 persona të tjerë që ndodheshin në lokal.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë