Loading…

2 erëzat që shërojnë diabetin brenda pak ditëve

  • 28/03/2017 | 12:14

2 erëzat që shërojnë diabetin brenda pak ditëve

Diabeti është një gjendje kronike e cila ndodh kur qelizat përgjegjëse të insulinës nuk e prodhojnë atë në sasinë e mjaftueshme, ose kur ajo nuk funskionon siç duhet. Ka dy lloje kryesore të diabetit:

Tipi 1 – kur pankreasi nuk prodhon insulinë .

Tipit 2 – kur pankreasi nuk prodhon insulinë të mjaftueshme ose qelizat e trupit nuk reagojnë ndaj insulinës.Shkaqet gjenetike, obeziteti, mungesa e aktivitetit fizik janë ndër faktorët që çojnë në shfaqjen e diabetit, sidomos të tipit 2.

Me kalimin e kohës, niveli i lartë i sheqerit në gjak  mund të çojë në shumë sëmundje të tilla si sëmundje të veshkave, sëmundje të zemrës, dhe deri në verbëri.
Varësisht nga lloji i diabetit, shumë njerëz duhet të përdorin ilaçe të caktuara çdo ditë për ta mbajtur atë nën kontroll.

Megjithatë, ata ofrojnë një zgjidhje të përkohshme dhe aq më pak në një kohë jo shumë të shpejtë. Kështu, nësë dëshironi një kurë natyrale që të shpëtoni përfundimisht prej diabetit, atëherë lexoni recetën e mëposhtme të përgatitjes së saj.

Përbërësit:
2 shkopinj kanellë
1 lugë gjelle karafil
1.5 litër ujë

Përgatitja:
Vendosni kanellën dhe karafilin në një shishe me ujë. Lëreni përzierjen në frigorifer për 4-5 ditë. Pini 100 ml nga ky ujë çdo mëngjes me stomakun bosh.
Kur shihni se uji ka përfunduar, përgatisni një dozë të re. Pini 3 shishe nga kjo përzierje dhe më pas bëni 15 ditë pushim. Kjo do t’ju ndihmojë të zhdukni këtë sëmundje të tmerrshme dhe për më tepër të kurseni para.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë