Loading…
2 gjëra që duhet patjetër t’i bëni në mëngjes
  • 16/11/2018 | 22:17

2 gjëra që duhet patjetër t’i bëni në mëngjes

Zgjimi në mëngjes ka një rëndësi të veçantë për shumë njerëz në mënyrë që dita t’u ecë sa më mbarë.


Për të pasur një ditë sa më të mbarë është e rëndësishme që t’i bëjmë disa veprime që ndikojnë për një ditë më të mirë.

Më poshtë dy këshilla për t’i ndjekur në mëngjes:

Hidratohuni

Trupi juaj zgjohet i dehidratuar, kështu që është e rëndësishme që të pini ujë që në mëngjes. Sapo të zgjoheni ju duhet të pini një gotë ujë menjëherë dhe të vazhdoni të pini disa gota të tjera edhe gjatë ditës. Kjo do ju ndihmojë të largoni toksinat nga trupi.

Bëni pak zgjatim dhe shtrirje të muskujve

Do ishte perfekte nëse ditën do ta filloni duke bërë disa ushtrime zgjatje, pasi kjo do ju ndihmojë që të zgjoheni plotësisht dhe shumë më shëndetshëm.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë